مخترع کامپیوتر

 

آیا می دانید چه کسی اولین بار کامپیوتر را اختراع کرد؟


در سال 1833

طی جنگ جهانی دوم ،انگلستان اولین کامپیوتر را ساخت.این دستگاه همچون کامپیوترهای امروزی الکتریکی بود،اما کامپیوتر انگلستان و تمام کامپیوترهایی که ما امروز استفاده می کنیم در واقع از نسل ماشین تحلیل گر بابیج هستند.


"چارلز بابیج" دستگاهی را طراحی کرد که می توانست محاسبات پیچیده را انجام دهد.بابیج این دستگاه را ماشین تحلیلگر نامید.این ماشین یک دستگاه بزرگ و به ظاهر ناهنجار بود که از چرخ دنده ها و میله های زیادی تشکیل می شد.این ماشین برای محاسبه کردن نیاز به برنامه ریزی داشت،اما در آن زمان هنوز علم مهندسی آنچنان پیشرفت نکرده بود،در نتیجه فقط قسمت هایی از اختراع بابیج ساخته شد. بابیج در سال 1871 بدون این که بداند روزی اختراعش به کار خواهد افتاد در گذشت.

منبع: تبیان 

/ 2 نظر / 21 بازدید
مسی

مطلب خوبی بودش، اما کامپیوتر به شکل امروزی رو کشور آمریکا و بوسیله دانشمندانی مجارستان و لهستان(چون این دو کشور از نظر ریاضی خیلی قوی هستن) اختراع کرد و این کامپیوتری که شما گفتین شکلی شبیه ماشین حساب بودش و فقط چن تا عمل ساده رو انجام میداد.

مسی

من وبلاگ ندارم و بیشتر مطالب بقیه سایتا رو میخونم و بطور اتفاقی با وبلاگ شما اشنا شدم از مطالبش خوشم اومد و سعی میکنم بیشتر اوقات به وبلاگتون سربزنم.سعی کنید مطالب جدید بزارید تا بازدیدکنندگان وبلاگتون بیشتر بشن.اگه کمکی از دستم برمیاد در خدمتتون هستم. موفق باشید