خواص خندیدن

 

یک روانپزشک کاهش ضربان قلب و بیماری‌های قلبی عروقی، تقویت سیستم ایمنی بدن و محافظت انسان از ابتلا به بیماری‌ها را از فواید خندیدن ذکر کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، امیررضا چمنی روانپزشک اظهار داشت: امروزه هیجان شادی از خوشایندترین و لذت بخش ترین هیجان‌ها است و علاقه‌مندی بیشتر به کار،‌ شاداب و سرحال بودن،‌ تمایل به برقراری ارتباط با دیگران، مهربان بودن در روابط اجتماعی و اندک بودن نقش ها از تاثیرات و ویژگی های شاداب بودن در زندگی است.

این روانپزشک از خنده تحت عنوان ویتامین روح یاد کرد و افزود: خندیدن باعث شادی و نشاط در زندگی می‌شود در حالی‌که اخم و ترش رویی میکروب روح است و سبب کسالت می‌شود.

چمنی ساده‌ترین، طبیعی‌ترین راه رهایی از تنش‌های روحی و استرس‌ها را خندیدن دانست و گفت:‌ معجزه خنده سبب می‌شود انرژی روانی فرد از درون به سطح بیاید و با تظاهر در صورت، شادی جاری شود.

این روانپزشک با اشاره به این‌که خنده بر هر درد بی‌درمان دواست، اظهار داشت:‌ خندیدن باعث واکنش غیر ارادی و انقباض هماهنگ ناخودآگاه در 15 ماهیچه صورت می‌شود که بر اثر این انقباض تنفس انسان سریع و ماده‌ای به‌نام آدرنالین در خون ترشح می‌شود که انسان احساس لذت، ‌شور و شادی می‌کند.

چمنی کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون، تنفس عمیق، افزایش اکسیژن رسانی به خون، افزیش طول عمر‌، کاهش بیماری‌های قلبی عروقی،‌ تقویت سیستم ایمنی و هورمونی بدن و محافظت بدن از بسیاری از بیمارها را از فواید خندیدن برشمرد و خاطر نشان کرد: بررسی‌های دانشمندان انگلیسی نشان می‌د‌هد هر یک دقیقه خندیدن از ته دل معادل 45 دقیقه ورزش کردن است.

این روانپزشک با بیان که خندیدن باعث کاهش بروز بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود، توصیه کرد: در صورتی که فرد دچار حمله قلبی شده باشد با 30 دقیقه خندیدن در طول روز احتمال بروز حمله دوم به میزان قابل توجهی در وی کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه با ترشح اندروفین درحین خندیدن تحمل درد انسان کاهش می‌یابد گفت: با خندیدن حالت سرخوشی در فرد ایجاد می‌شود که این احساس به عنوان مسکن دامنه تحمل انسان را افزایش می‌دهد.

در بین مبتلایان به دیابت نیز مشاهده گردید که هر بار خندیدن (دیدن ۳۰ دقیقه فیلم خنده دار در روز) تا ۲۶% میزان کلسترول خوب را بهبود می‌بخشد.

 

/ 7 نظر / 8 بازدید

سلام خسته نباشید. از وب منم دیدن کنید.

روژین

چه جالب.پس من که همیشه میخندم چی[نیشخند][شیطان]

jobs

استخدام یک شرکت مهندسی در تهران استخدام کارشناس به بالا در شرکت پیمانکاری در تهران دعوت به همکاری یک شرکت معتبر در تهران استخدام مراکز درمانی در قزوین و قم استخدام در موسسه آموزشی پژوهشی آگاهان نیرو استخدام دانشگاه شاهد استخدام منشی در شهرک صنعتی شمس آباد استخدام در شرکت شاناکو در سراسر ایران آگهی استخدام در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا-آجا استخدام شهرداری سال ۹۱ استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سال ۹۱ استخدام در شرکت آنا صنعت آسیا استخدام در ۶ ردیف شغلی در اصفهان استخدام ماهنامه‌ی اتوماسیون اداری و مالی در تهران تغییر تاریخ آزمون استخدام شرکت مخابرات ایران سال ۹۱ دعوت به همکاری صنایع رباتیک آراد استخدام گسترده شرکت کیسون استخدام شرکت تولیدی در زمینه ی قطعه سازی خودرو استخدام کانتر خارجی برای آژانس هواپیمایی استخدام گسترده مدیران و متخصصان http://www.jobs.xzn.ir

مامان

سلام عزیزم [خنده][خنده] خوبی؟ [خنده][خنده][خنده] خوشی؟ [خنده][خنده][خنده] مطلب خوبی بود ممنون[قهقهه]

مامان

چندتا جک هم بنویس لااقل وسط این کار و گرفتاری یه کم بخندیم خنده زورکی که نمیشه مامان جون

شیرطلایی

سلام. مطلب مفید و جالب توجهی بود؛ مرسی [گل]